78124

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)



Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


gp (93.92.52.23) --- 16. 2. 2012
Re:

K čemu to bude stanovisko a bude dostupné na internetu? Rád bych si přečetl odborný pohled na problém v době kdy jsou ztráty včelstev opravdu velké.

Ty grafy v příloze Včelařství[1] jsou pěkné. Nedočetl jsem to zatím do konce, ale pochybuji, že ukazují vzhledem k různým návodům na internetu [2]jak zbavit vzorky měli roztoče spíše na koumavé včelaře v různých oblastech. Ty data jsou opravdu pouze orientační a nespolehlivá. Takže lidi nesoutěžte o prvenství ve výsledcích ale chovejte včely tak, abychom měli med a naše děti dobré dědictví ve formě znalostí a umu.

Ty Gabony jsou tam pochopitelné, asi by bylo nemožné tu mít výrobce drahého léku a neměl by tu správnou propagaci a odbyt. Ona variabilita roztoče VD je oblast od oblasti jiná, takže zatím ještě někde může fungovat. Rozhodně ale nesouhlasím s indikací Gabonu SVS podle výsledku spadu.

Přispěvovateli P.K. bych jen zkusil napsat, že napravo je odkaz pro odpověď a řazení příspěvku.(Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo) Ono se to na webu třeba čte postupně, ale v mailu se to ukazuje jako reakce a příspěvky bez hlavy a paty. Dále že kuchyňská sůl je pro včely ve spojení s cukerným sirupem jed. Takže opatrně, nebo zvolit jiný způsobindikace, kdy se nedostane "násilím" do potravního řetězce hnízda.
_gp_

[1]http://www.vcelarstvi.cz/files/pdf/varroa_11_07.pdf
[2]http://www.vcelarskeforum.cz/tema-Flotace

........
Radek Hubač (e-mailem) --- 16. 2. 2012
Re: (55975)
Předně bych chtěl dalšího, přispěvovatele, který se neumí podepsat (P.K.) požádat o jistou základní slušnost. Za druhé nemám rád kritiky, kteří sami ničím nepřispívají. Proto se zeptám přímo. Jste schopen předložit výsledky svého sledování prokazující neúčinnost Gabonu? Na kolika včelstvech? Jaký byl spad po Gabonu, jak jste ověřil, že byl problém v Gabonu, jaký byl spad po kontrolním ošetření provedeném po vyjmutí Gabonu? Vzhledem k tomu, že bych rád přispěl k realizaci nařízení SVS ze 4.5.2011 číslo jednací SVS / 2476 / 2011 , které je možno stáhnou na webu svazu v sekci články, předpokládám vzhledem k Vašemu příspěvku, že se se svými včelstvy aktivně účastníte programu VMS a že tedy pro Vás nebude problém rozšířit sledování o požadavky SVS k monitoringu varoázy. Tím samozřejmě přispějete i k otázce zavádění kyseliny mravenčí do naší praxe. V březnovém včelařství vyjde můj článek o léčení varoázy, kde se dozvíte mé stanovisko.
S pozdravem Radek Hubač

> ------------ Původní zpráva ------------
> Od: P.K.
> Předmět:
> Datum: 16.2.2012 08:57:22
> ----------------------------------------
> cože ???,kde to kua jsme...., čekal jsem že gabon budem za sebou ještě
> nějakej rok tahat,ale že se dostane do nařízení SVS je sprostej
> lobbismus,to už můžem nehledě na praxi prosadit i třeba jedlou sůl...
>
>
>

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 55980


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma





Klikněte sem pro nápovědu