78208

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Zdeněk (93.89.102.199) --- 25. 1. 2022
Re: dotace D1 + příspěvky

Nevím proč hledat problém kde není,kdyby organizace postupovala jak má tak by problém nenastal.Přirovnání k pojišťovně je zcestné,každý má právo si vybrat a souhlasit s podmínkami nebo ne.Vyjímka zakonné pojištění vozidel.Dále pojištovna ručí při nezaplacení jen půl roku a za to pojištění vyžaduje poloviční plnění.Ve stanovách ČSV je napsáno,že ke členství nesmí být nikdo nucen a k zániku členství je jedna možnost nezaplatit členské příspěvky. Když je někdo zaplatí za člena,který chtěl ukončit členství jeho chyba a nevím kdo je chudák jestli ten který je nezaplatil a chtěl ukončit členství nebo kdo je zaplatil za něho.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 75647


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
R. Polášek (90.178.51.173) --- 25. 1. 2022
Re: dotace D1 + příspěvky

Tady se jedná o to, že členství ve Svazu je dáno , jednoročním obdobím, protože se platí jednou za rok.
A o to, že je to tak blbě zorganizováno, že příspěvek se často platí později než je o členství toho člověka ve Svazu na další rok defakto rozhodnuto.
Takže kdo se tedy rozhodne v nevhodnou dobu, že už další rok být ve Svazu nechce a příspěvky platit nebude, tak přesto tam ten rok defakto je, protože ten příspěvěk za něho je zaplacen už předtím z prostředků ZO. ZO by tak defakto mohla za určitých podmínek ten roční příspěvek zaplacený z prostředků ZO po tom člověku vymáhat. Každopádně to je v zájmu ostatních, kteří v zO být chtějí, protože o ten příspěvek jsou kráceny jejich spolkové peníze.
Mimo jiné to přináší úplně zbytečný stres funkcionářům ZO.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 75648


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu