78251

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Zdeněk (93.89.102.199) --- 26. 1. 2022
Re: dotace D1 + příspěvky

Já se tím vůbec netrápím ,jen nebyla by slušnost se zeptat člena jestli bude pokračovat v členství a neusnadňovat si svoji práci.Nebo vybrat členské ke konci roku jak píše Josef. Bohužel svaz je poslední složka N.F.nerefovatelná,pořád si někteří myslí dostanu dotace zaplatím členské u žadné jiné organizace to není.Výmluva,že členové nemají účet je lichá.Každý zaměstnaný člověk má účet neznám zaměstnavatele co by vyplácel peníze v hotovosti.Většina duchodců ho taky má nebo si nechává posílat důchod na nějaký účet.Pošťák peníze nenosí.Není problém poslat SMS členské zaplatit kolik do kdy na jaký účet a potom poslat dotaci na účet. Možná se najde malé procento které se můsí vyřidit jinak.Ti co se vymlouvají rád by věděl jak takový člen platí jiné platby,voda,odpady,dom.daň,energie.
Napadají mne dva případy lenost včelaře však to důvěrník zařídí nebo pokladníka,který umí jen papírovat.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 75653


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
JosPr (46.135.81.49) --- 26. 1. 2022
Re: dotace D1 + příspěvky

Velice jednoduse,platby pres SIPO,duchod na vesnicich postacka.Takze,k cemu by mel obycejny duchodce ucet,platil z nej? Nebyl by mu k nicemu.Nejblizsi posta vice nez 5 km,bankomat 12,vylet na pul dne busem.
Naprosta vetsina mych staroduchodcu zadny ucet nema.Pravda,vyplaceni na ucet by bylo jednodussi,ale nutit je zakladat si ucty kvuli par korunam hloupych vcelarskych dotaci???
Vyplacime na plne moci na duverniky,az budou mit vcelari cas,opadne covid,muzou si je v klidu vyzvednout.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 75654


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
NitraM (213.226.245.20) --- 26. 1. 2022
Re: dotace D1 + příspěvky

Já tady tak nějak rozumově předpokládám určitý status quo členství, takže když se někdo nevyjádří, že už členem být nechce, předpokládám zachování stavu, tj. že členem chce i nadále být. Tak je to přeci všude. Jsem-li OSVČ, tak se mnou všechny instituce jako s OSVČ nakládají a když se rozhodnu, že už jím být nechci, musím to dát vědět. Tady je princip podle mě stejný. Jak ale říkám, známe se, tak je to na vážkách občas u nějakého člena, který stejně dříve nebo později skončí, protože mu povinnosti a termíny nic neříkají a udržovat jeho členství jsou jen starosti.


V zásadě máš pravdu, že to cestou bankovních převodů jde. Jen si nemyslím, že je to pro členy výhodnější. Nebo alespoň zatím chce posílat peníze na účet v ZO jen cca 15% členů (3 z 24 členů). Nevím, proč to tak chtějí, já jim to nabízím každý rok.

Ale možná se zas tak nedivím. Dneska jsem byl zrovna na poště, abych vybral peníze a mohl si zase po roce užít ten půlden papírování, tj. zpracování přehledů vyúčtování, tisku rozhodnutí, tisku podpisových archů a rozdělování hotovosti. Paní stará cca 70 let si tam přišla změnit pouze trvalý příkaz na zálohy energií a vyřízení trvalo pošťačce 10 minut (paní hledala číslo účtu, variabilní symbol, neviděla na to, protože brýle se jí zamlžily, paní pošťačka se dvakrát sychrovala, než něco zadala, protože informace byly zmatečné...). Většinu těch plateb, jak o nich píšeš, vyřizují tito lidé prostřednictvím inkasa, kde se to taky vyřizuje za ně a nic se po nich už nechce. To ale těžko může být případ včelařského spolku.

A nevím, kolikrát jsi měl možnost vidět, kolik chyb členové na žádostech natropí v registračních číslech včelaře, stanoviště (častá záměna, přestože každé úplně jinak dlouhé), v číslech včelstvech na jednotlivých stanovištích a výsledného součtu, který nesedí, v číslech parcel a katastrů (každý rok vyplněno jinak), v číslech telefonů (často jen 8místná), rodná čísla nesedí atd., atd. Věř, že člověk pak nemá úplně dobrý pocit, když číslo z takového formuláře zadává do příkazu k úhradě.

Ale když se to povede, tak pak už to jde a v zásadě se na to těším, až to všichni budou chtít převodem. V tom s tebou souhlasím.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 75655


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

      
NitraM (213.226.245.20) --- 26. 1. 2022
Re: dotace D1 + příspěvky

Josef mě svým příspěvkem předběhl, takže plný souhlas, SIPO přesně, taková je realita na vesnici.

Jak jsem ale tedy pochopil, tak u něj v ZO ty příspěvky před Vánoci platili členové hotově, tak na upřímně řečeno čas opravdu nemám. Takže to pošlu radši s tím předpokladem trvání členství i v příštím roce.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 75656


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

         
R. Polášek (90.178.51.173) --- 26. 1. 2022
Re: dotace D1 + příspěvky

Mně ke konci roku poslali email, takže jsem platil převodem z účtu. Bohužel o pár dnů později než dali termín, ale neozvali se, tak předpokládám, že taky jsem pořád členem.
Já jinak ale elektronické bankovnictví a účet používám hodně na nákupy, takže to využivám. Sice ne na chytrém telefonu, takže mimo domov nemohu, ale doma ano. Kdo to jako důchodce ale nepoužívá, klidně může bez problémů existovat bez účtu, důchod v hotovosti pošťačkou a nakupovat za hotové jezdit třeba autobusem nebo na kole do města.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 75657


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

      
R. Polášek (90.178.51.173) --- 26. 1. 2022
Re: dotace D1 + příspěvky

"Paní stará cca 70 let si tam přišla změnit pouze trvalý příkaz na zálohy energií a vyřízení trvalo pošťačce 10 minut"
a.
Tak nemusí to být někdo věku 70 let a na poště. Já jsem nedávno cestoval tady z Ostravska do Prahy a na zpáteční cestě "Leošem" se mne z mého místa pokusil vyhodit taky starší (asi mého věku) manželský pár. A vyšlo najevo, že paní s chytrým mobilem si koupila lístky omylem na o hodinu dřívější spojení než bylo to moje a se stejným číslem sedadla. Paní měla jízdenky v mobilu a asi půl hodiny tam všelijak cosi četla a zkoumala a hledala, radila se se stevardkou, která její jízdenky přirozeně nemohla ve svém služebním mobilu najít, než přišla na tu správnou příčinu.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 75658


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu