78369
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.
Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma".
V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...",
která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku.
Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)
Zběžné zobrazeníArchiv Včelařské konference
| - gupa (93.92.52.23) --- 14. 3. 2018
Re: opet to vcelpo
To je jen kost, zajímavý je pro členstvo hlavně pasáž z Nového občanského zákoníku. Jak se postaví věřitelé k novému vlastníkovi? Tady se rýsuje něco novýho, jako kauza na ČSV coby dlužníky např. za pokuty od SVS.
Stačí tedy aby věřitel neudělil souhlas s převzetím dluhů kupujícím, ČSV a pan Vydra je bez dluhů, které Včelpo má.
Taková je situace.
Takže pokud p Vydra ví o tomto a lze očekávat, že dluhy Včelpa nakonec ani mít nebude. Proč? viz NOZ. Nevím jak je natom s věřiteli, ale stačí aby je znal a ti se mohou takto rozhodnout proti ČSV které bude ručit za dluhy. A na ručitele se ukáže v momentě nedobytnosti dluhu. Což také není nijak vyjímečná situace.
.........
NOZ§ 2177
(1) Koupí závodu se kupující stává věřitelem pohledávek a dlužníkem dluhů, které k závodu náleží; z dluhů však kupující přejímá jen ty, o jejichž existenci věděl nebo ji alespoň musel rozumně předpokládat. Neudělil-li věřitel souhlas k převzetí dluhu kupujícím, ručí prodávající za splnění dluhu. Nabytí pohledávek kupujícím se jinak řídí ustanoveními o postoupení pohledávek.
(2) Prodávající oznámí bez zbytečného odkladu svým věřitelům a dlužníkům, jejichž pohledávky a dluhy kupující koupí závodu nabyl, že závod prodal a komu.
§ 2181
Zhorší-li se prodejem závodu dobytnost pohledávky, má věřitel prodávajícího, který s prodejem nesouhlasil, právo domáhat se, aby soud rozhodl, že prodej závodu je vůči němu neúčinný. Toto právo zaniká, neuplatní-li je věřitel do jednoho měsíce ode dne, kdy se o prodeji dozvěděl, nejpozději však do tří let ode dne účinnosti smlouvy.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 71414
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - gupa (93.92.52.23) --- 16. 3. 2018
Re: opet to vcelpo
Prodej a zbavení se závazků Včelpa je dobré a konečné řešení.
V případě konkurzu (předpokládám žeby byl vyhlášen podle insv. zákona) je nutná pro povinné vyhlášení předluženost.
Jestliže se ale sepisuje majetek za účelem prodeje tak by prodej měl prodej proběhnout jinak nastane scénář "holuba na střeše a bez vrabce v hrsti" alias Předboj. A ČSV na Včelpu tratí úplně všude místo kupní ceny coby pravidelně splácené pohledávky která má plusovou hodnotu oproti konkurzu a v podstatě výprodeje za pusu.
Takto by mělo vedení ČSV v případě převodu vlastnických práv a zbavení se pohledávek se souhlasy věřitelů čistě uzavřený obchod a podle zmíněné kauzy Předboj by se mohlo ČSV více orientovat na rozvíjení svých dotací a subvencí do spolků a svazové činnosti. Tím myslím podobné dotace z ČSV jako byly kdysi do aerosolové techniky a tak by se mohly např. subvencovat zpracovny vosku a výrobny mezistěn. To byly dotace které šli z Prahy do ZO coby subvence z prostředků Svazu do ZO ČSV.
Ta insolvence pokud by byla zvolena, je opravdu jak rana přes tvář všem včelařům.
_gp_
..........
JK (109.108.117.88) --- 15. 3. 2018
Re: opet to vcelpo (71411) (71412) (71413) (71414)
Tady je spíše otázka zda tím jak jedná svaz, který ho zatím ani nepustil do Včelpa, vůbec má ještě zájem koupit zajíce v pytli. Ale i opačně, zda má vůbec ještě svaz po tom otevřeném dopise prodat Včelpo Vydrovi.
Můj tip - Včelpo půjde do insolvence.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 71416
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - JosPr (46.135.93.57) --- 16. 3. 2018
Re: opet to vcelpo
Na mne tahle situace pusobi dojmem bezradnosti vedeni a neschopnosti rychle a pruzne rozhodovat a hlavne nest za rozhodnuti osobni zodpovednost z pozice clenu valne hromady.Dokonce i to zmrsene zverejneni stanovist a obavu z kradezi dokazali v tisku prekroutit do podoby vcelstev zdravejsich nez v zahranici..U Vcelpa je to naprosto tristni,leta se potaci spolecnost v problemech,vedeni si jednou mesicne vyslechne jakousi pohadku o stavu spolecnosti,aby se seslo dalsi mesic k pohadce dalsi.Copak takhle muze majitel zpravovat svoji firmu,bez caste pritomnosti ve firme??? Verim tomu,ze valna hromada na tehle poslednich inventurach byla ve Vcelpu fyzicky po prve!!! Ve funkcich jsou od 2015,predsedkyne vyhrala volby diky klise,ze se svaz staral spatne o vcelare,o majetku nepadla ani zminka,jako by nebyl.Za stavu,kdy nikdo za nic neruci a vedeni neni ani schopno k jednani k prodeji v RV pripravit clenum RV pisemny material,a spoleha na informace par jedincu,je lepsi,kdyz zadny ani nebude.K cemu je nam takove PRV?
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 71417
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - Pavel A (31.30.59.189) --- 16. 3. 2018
Re: opet to vcelpo
Ano,přijmutí rozhodnutí a vyvození osobní odpovědnosti,to je ten problém.Nicméně jde o to,jestli tam vůbec k tomu jsou podmínky.Víme jak to vypadá s osobní odpovědností státních úředníků.
Do budoucna jde hlavně o to,zda-li mají mít čeští a moravští včelaři svou firmu či odbytové družstvo na prodej svého medu či nikoliv.A pak také s jakým statusem a na jakých základech.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 71419
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - Pavel A (31.30.59.189) --- 17. 3. 2018
Re: opet to vcelpo
jistě,jsme Spolek,takže ODBYTOVÁ DRUŽSTVA....
Nicméně Svaz by měl zajistit svým členům odbyt medu za nějakou rozumnou cenu i v letech,kdy bude nadbytek.Každý včelař,člen Spolku,by měl mít nějakou jistotu.Od toho tady Svaz je,mimojiné.
Místo toho Svaz supluje činnosti,které si lidi mají dělat sami-administraci dotací a vzorky.Čímž vlastně členy drží v lajně...
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 71428
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - JosPr (46.135.3.146) --- 18. 3. 2018
Re: opet to vcelpo
Nic nebrani vcelarum,aby si odbytova druzstva ci registrovane stacirny medu zalozili,vubec to nemusi byt pod spolkovou hlavickou,staci se domluvit a financovat to.A to je ten duvod,proc nevznikaji-nejsou schopni si nic takoveho vytvorit-protoze jim vyhovuje,kdyz nemusi v tomhle smeru nic delat a nechavaji se "opecovavat"svazem.Dalsi duvod je,ze si mysli,ze na vsechno dostanou dotace,od ulu pres medomet,a nejsou schopni neco vybudovat ze svych vlastnich prostredku,s dobou navratnosti v radu let."S takovym materialem se do evropy vstoupit neda" pravil farar Otik,da se to krasne pouzit na ceske vcelare.Cest vsem vyjimkam,ktere se nebaly prostredky sdruzit,vybudovat si vlastni zarizeni a umi ho uhajit proti vsem okolnim vlivum tak,aby fungovalo ku prospechu clenu...Je jich zalostne malo,za to tech,co nejsou schopni nic delat je naprosta vetsina.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 71432
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - R. Polášek (90.178.51.173) --- 18. 3. 2018
Re: opet to vcelpo
"Nic nebrani vcelarum,aby si odbytova druzstva ci registrovane stacirny medu zalozili,vubec to nemusi byt pod spolkovou hlavickou,staci se domluvit a financovat to.A to je ten duvod,proc nevznikaji-nejsou schopni si nic takoveho vytvorit-protoze jim vyhovuje,kdyz nemusi v tomhle smeru nic delat a nechavaji se "
----------------------------
Ono je v tom spousta tvrdé práce a přitom výdělky mizerné, protože je tady velká cenová konkurebnce prodeje medu ze dvora. Přitom bez té dlouhodobé tvrdé práce nelze takové odbytové družstvo vytvořit.
Současně je tam technologický problém, pokud se med bude sbírat po výkupu už ztuhlý coby x týdnů a měsíců po vytočení, tak technologické zařízení buď bude strašně drahé, protože budem muset umět zpracovávat med za nízké teploty a tudíž vysoké viskozity. Nebo se zpracovávaný med prostě pořádně zahřeje, na hranu toho, aby ještě prošlo HMF, kdy ale budou účiné látky v medu hodně poničeny. A spotřebitelům se musí nalhat, že ten med je úplně v pořádku - to je cesta dnešních komerčních zpracovatelů medu včetně Včelpa. O nebezpečí nežádoucích látek v medu, jako reziduí antibiotik a jiných se ani nezmiňuji.
Jistou naději na úspěch takového odbytového družstva by mohlo mít zařízení, kde se med od jednotlivých členů družstva zpracovává jako tekutý ihned po vytočení. Tam by se provedla pouze hrubší filtrace od kousků víček a podobných příměsí, což by potřebovalo jen minimální krátkodobé zahřátí na takových cca 45 st C, ochladnutí, naočkování tuhými krystalky medu kvůli zajištění měkkosti ztuhlého medu a hned plnění takového medu do uzavřených sklenic.
Takže včelař by místo barelů s medem, který by postupně rozehříval a dávkoval, skladoval sklenice s medem v pyramidě nebo v regálech....
Akorát by se lidi museli naučit důvěřovat vizuálně ztuhlému medu, že je kvalitní.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 71435
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - Potu?ník Václav (e-mailem) --- 22. 3. 2018
Re: opet to vcelpo
Zdravím.
Ještě bych si dovolil se vrátit se k ATB. V medu byl chloramfenikol, který je ve veterinárních přípravcích zakázán v ČR a předpokládám, že i v EU.
Předkládám informace, které jsem z veřejných zdrojů, převážně internetu, získal. Pravost informací nejsem schopen ověřit a protože internet je plný různých polopravd, proto to zde zdůrazňuji.
V Rusku, na Ukrajině a na Slovensku je, nebo byl v minulosti registrován k léčbě VD přípravek ECOPOL. Zřejmě je používán i českými včelaři.
Výrobce uvádí: http://mwob.com.ua/showthread.php?t=1610 a) Pásy ... obsahují jako účinné složky esenciální oleje šetrné k životnímu prostředí: tymián, pelyněk, koriandr a mentol. b) Jeho použití nevede k vzniku rezistentních populací ...
Přípravek se dostal do laboratoře a pak na jiném místě čteme: http://www.scivp.lviv.ua/uk/2015-09-04-14-29-23/260-zat-lagrobiopromr.html ... chloramfenikol v přípravcích určených pro včelařství ... byl obsah chloramfenikolového izomeru 0,5 mg na destičku léčiva, což je více než tisícnásobek referenční úrovně stanovené pro vzorky medu. Zvláště nebezpečná je skutečnost, že obal neosahuje informaci o přítomnosti antimikrobiálních látek ... (v přípravcích).
A tady se objevuje otázka, jak je to možné. Je to ale velmi jednoduché. Proč jsou uvedeny jen éterické oleje? Protože je to moderní. Proč nejsou uvedeny další látky? Protože jsou výrobním tajemstvím a je jich tam méně než 1 procento (z reklamní informace výrobce).
Závěrem důležitá informace: Výrobce je ruská (ne ukrajinská) firma. VP
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 71463
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Klikněte sem pro nápovědu